חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

prednizon פרדינזון

תרופה הקיימת מאז 1955, היא קורטיקוסטרואיד סינתטי בעל פעולה ממושכת, המשמש לטיפול במיגוון של מצבים דלקתיים, כולל מחלה דלקתית של המעי, מחלות של רקמת חיבור ומחלות פרקים. בנוסף, משתמשים בפרדניזון להפחתת הדלקת בדרכי האוויר בחולי אסתמה. שימושים נוספים של פרדניזון כוללים מניעת דחיית איברים מושתלים, טיפול תחליפי במחלת אדיסון, טיפול במחלות דם הנובעות מחיסון עצמי, בדרך-כלל בשילוב עם תרופות אחרות. כמו-כן משמשת התרופה במינונים גבוהים לטיפול בסוגים מסוימים של סרטן הדם והבלוטות.

במינון נמוך פרדניזון כמעט שאינו גורם תופעות לוואי מטרידות. עם זאת, מינונים גבוהים הניתנים לתקופות ממושכות עלולים לגרום תופעות לוואי כגון קשיי עיכול, קושי להירדם, שינוים במצב הרוח, חולשה ונזק לעצמות, אגירת נוזלים, פצעי בגרות (אקנה), סוכרת, התעגלות הפנים, צמיחה מוגברת של שיער ויתר לחץ דם.
טיפול ממושך במינונים גבוהים עלול לגרום לתופעות לוואי קשות, ולדיכוי של מערכת החיסון.
מומלץ להימנע מחשיפה לחולי שחפת ואבעבועות רוח, ולא לקבל חיסונים בנגיפים חיים.
לאנשים הנוטלים תרופה זו תקופה ממושכת מומלץ לשאת כרטיס טיפול.
נטילת פרדניזון לתקופה העולה על שבועיים מביאה לדיכוי ההפרשה העצמית של סטרואידים. אין להפסיק בשום אופן את הטיפול בבת אחת ללא ייעוץ רפואי כאשר נוטלים פרדניזון במשך יותר משבועיים.

זקוק למרשם רופא: כן
סיכון ממנת יתר: נמוך
סיכון מפיתוח תלות: נמוך
שייך לקבוצה: קורטיקוסטרואידים

אנו מתחייבים שהפרטים שתמסרו ישארו חסויים ולעולם לא יועברו לגורם אחר.
בכל עת עומדת לכם הזכות להימחק מרשימת התפוצה של האתר, באמצעות פעולה פשוטה של משלוח דואר אלקטרוני לכתובת: info@inkf.org.il

פתיחת צ'אט
צריך עזרה?
שלום,
איך אפשר לעזור לך?
דילוג לתוכן